Tefen Köprüsü

Yeni köprünün yapılması ve Tefen köprüsünün yıkılması için pes etmeden çalışmalarımız devam edecektir.

İlçemiz girişinde olan Tefen Köprüsü ile ilgili yakın zamanda çıkan haberler ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Vedat ÖZTÜRK tarafından titizlikle takip edilmektedir. Tefen Köprüsünün yıkılması ve proje onayı olan yeri köprünün yatırım programına alınması ilçemiz ve Belediyemizin vazgeçilmezlerindendir.

            Bu konu ile ilgili 7 yıldır yapılan çalışma ve Karayolları 15. Bölgene Müdürlüğü’ ne yazışmalarımız devam etmektedir. 03.11.2015 tarihinde Kastamonu Bölge Müdürlüğüne yeni köprü yapımı için talep yazımız ve Bölge Müdürlüğünden gelen cevapta gereken çalışmaların devam ettiğini belirtmektedir. Yeni köprü projemiz onaylanmış olup yatırım programına alınması bekleniyor.

            Tefen Köprüsünün ihtiyaçlara cevap vermediği ve kullanım ömrünü tamamlayarak tehlike arz ettiğini ve acile yıkılması gerektiğini Belediyemizin 24.03.2017 tarihli yazısında Tefen Köprüsü ,le ilgili Karayolları Kastamonu Bölge Müdürlüğü teknik ekiplerince yapılan incelemeler doğrultusunda hazırlanan rapor tarafımıza bildirilmiştir.Yeni köprünün yapımına kadar Tefen Köprüsünün ömrünü tamamlamayıp trafik güvenlik maddelerine uygunluğu raporlanmıştır.Bakım Ve onarımların Karayolları tarafından yapılacağı belirtilmiştir.           

            Başkanımız Vedat ÖZTÜRK tarafından bu konu titizlikle takip edilmekte olup Bölge Müdürlüğüne taleplerimiz devam etmektedir.Gökçebey ilçemiz ve kamuoyunu tarafından konu önem taşımakta ve Belediye Başkanlığı tarafından konunun ciddiyetinde olduğumuzu bildiririz.İhtiyacımız olan yeni köprünün yapılması ve Tefen köprüsünün yıkılması için pes etmeden çalışmalarımız devam edecektir.


SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ;

  • Fotoğraf Galerisi

    Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır